Muzyka z tytułem Szwalbe

Tworzy muzykę elektronicznie. Od kilku lat komponuje w cyklu pod nazwą „Niesymfonie”. W zeszłym tygodniu Sławomir Ciecierski napisał 916. utwór. To głównie kompozycje na orkiestrę symfoniczną. Jedna z nich, trzyczęściowa, nosi tytuł „Szwalbe”.

- Byłem ostatnio na spotkaniu na Wyspie Młyńskiej -mówi. - Spodobały mi się opowieści pana Andrzeja Adamskiego ze Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego i zainspirowało mnie to. Stworzyłem taki cykl trzyczęściowy. To są trzy różne utwory. Nie chciałem, aby to była muzyka pompatyczna. Muzyka oparta jest na kanwie muzyki współczesnej. Ale nie ma charakteru jakiegoś hymnu czy peanu. Jest to żywa muzyka.

Nie znał dyrektora Filharmonii Pomorskiej, nie miał z nim nigdy osobistego kontaktu. To właśnie tegoroczne spotkanie sprzed kilku miesięcy, opowieści o Andrzeju Szwalbe, zaprezentowana na nim książka Krystyny Starczak-Kozłowskiej, autorki „Życia na przełomie. Opowieści o Andrzeju Szwalbe” - zainspirowały go.

Dwa lata temu wydał płytę DVD z 55 godzinami muzyki. Zatytułował ją "Niesymfonie, the worst of". Wiele kompozycji dedykuje Bydgoszczy i jej mieszkańcom. Umieszcza je na YouTube w postaci plików mp3. Jego muzyki można posłuchać m.in. w Internecie [https://soundcloud.com/s-awomir-ciecierski/sets/moje-miasto].

Sławomir Ciecierski jest stałym jurorem „Poznańskiej Wiosny Gitarowej” i często sięga po ten instrument.

Sławomir Ciecierski jest emerytowanym oficerem Sił Powietrznych RP. Z wykształcenia też informatyk. Od 10 lat komponuje, mimo że nie skończył studiów muzycznych. Pisze także muzykę do filmów, spektakli. Jego utwory uświetniają spotkania autorskie literatów. Śpiewa (tenor) w chórze „Halka”, najstarszym chórze męskim w Bydgoszczy.

(AK)

STOWARZYSZENIE IM. ANDRZEJA SZWALBEGO "DZIEDZICTWO"

Copyright © 2013 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI