Konferencja instrumentologiczna w Ostromecku

Po raz dziesiąty w Pałacu Mostowskich odbędzie Colloquium Ostromeckie. Na spotkanie z Peterem Šeflem zaprasza 7 grudnia 2017 r. (o godz. 17) Stowarzyszenie Andrzeja Szwalbego Dziedzictwo i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Peter Šefl studiował klawesyn u prof. Zuzana Růžičková. Ukończył staże, międzynarodowe kursy mistrzowskie, m.in. w Zurychu. Dodatkowo w zakresie budowy i renowacji instrumentów klawiszowych. Koncertował w wielu krajach, także w Polsce, prowadził renowację starych, zabytkowych fortepianów, klawesynów m.in. w Krakowie, Warszawie. Łodzi, Gdańsku i w Bydgoszczy.
Artysta podczas kolokwium w Bydgoszczy marzył, aby zagrać na XIX-wiecznym fortepianie skrzydłowym JF Marty z Kolekcji im. Andrzeja Szwalbego, instrumencie, który przed laty odnawiał z Janem Szczęsnym. Niestety instrument obecnie wymaga remontu. Najprawdopodobniej zagra na odnowionym fortepianie Krall & Seidler z kolekcji Noskowskiego.
Stowarzyszenie Andrzeja Szwalbego zaprasza melomanów (wstęp bezpłatny) do Pałacu Starego w Ostromecku na kolokwium z Peterem Šeflem, a także następnego dnia na jego wykład podczas V Konferencji Naukowej pn. „Andrzej Szwalbe i jego idee muzyki dawnej”. (piszemy o tym obok). AK
 

STOWARZYSZENIE IM. ANDRZEJA SZWALBEGO "DZIEDZICTWO"

Copyright © 2013 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI