Podpis wykuł w brązie

Podpis wykuł w brązie
Autor rzeźby Andrzeja Szwalbego MICHAŁ KUBIAK 8 października 2016 r. dołączył do bydgoskiej galerii płaskorzeźb i autografów zasłużonych osób związanych z miastem i regionem. Artysta jest członkiem Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego Dziedzictwo.


Bydgoszczanin Michał Kubiak jest autorem m.in. rzeźb „Wędrowca” na ul. Gdańskiej, Mariana Rejewskiego, drzwi do bazyliki i katedry, prezbiterium w kościele pw. Maksymiliana Kolbego. Od roku 2007 na ul. Długiej kontynuowana jest akcja Bydgoskie Autografy. Na chodniku od 10 lat umieszczane są płaskorzeźby wybitnych osób, takich jak Irena Szewińska, Rafał Blechacz, Jerzy Hoffman, Zbigniew Boniek, Lech Wałęsa, Radosław Sikorski, Janusz Zemke, Jan Kulczyk. Autografy obok podobizn rzeźbi Kubiak. Tym razem na Święto Ulicy Długiej przyszło mu wykonać własny podpis oraz kajakarki Beaty Mikołajczyk z Bydgoszczy, złotej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro.


Michał Kubiak rzeźbił Andrzeja Szwalbego dwukrotnie, ale ma w dorobku portrety m.in. Artura Rubinsteina, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorfa. Do końca października w Galerii Miejskiej bwa można oglądać wystawę jego prac zatytułowaną „Portret rzeźbiarski a osobowość”.  AK
 

STOWARZYSZENIE IM. ANDRZEJA SZWALBEGO "DZIEDZICTWO"

Copyright © 2013 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI