Debata w ostromeckim pałacu

Po raz drugi w otoczeniu Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku odbędzie się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom konstrukcji, rekonstrukcji i destrukcji instrumentarium muzycznego. II Ogólnopolską Konferencję Instrumentologiczną w ostromeckim zespole pałacowym zaplanowano w dniach 16-18 września 2018 r.
- W panelach dyskusyjnych podjęte zostaną następujące tematy: konstrukcja, rekonstrukcja i destrukcja instrumentów muzycznych w Polsce, mało znane polskie kolekcje instrumentów, muzea i kolekcje instrumentów oraz instrumentologia za granicą, budowa instrumentów tradycyjnych, archeologia muzyczna, współpraca interdyscyplinarna, współpraca z placówkami zagranicznymi – informuje Agata Mierzejewska z Instytutu Muzyki i Tańca, inicjatorka także ubiegłorocznej konferencji w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. 
- Jesteśmy jedyną instytucją w Polsce, która taką konferencję organizuje – mówi Andrzej Gawroński, kierownik Pracowni Pałacowej w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku, siedzibie Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego, reprezentujący też organizatora konferencji. – Przyjeżdża blisko 60 naukowców z kraju i zagranicy. Przez trzy dni będą wykłady, dyskusje, codziennie będą koncerty…
Organizatorami II Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej są Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, zaś współorganizatorem jest Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. (ak)
 

STOWARZYSZENIE IM. ANDRZEJA SZWALBEGO "DZIEDZICTWO"

Copyright © 2013 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI