Kolokwium z rzeźbiarzem

Kolokwium z rzeźbiarzem
Michał Kubiak, autor portretów rzeźbiarskich, m.in. wybitnych luminarzy muzyki, i posągu Andrzeja Szwalbego, który stoi przed gmachem Filharmonii Pomorskiej, będzie gościem kolejnego Kolokwium Ostromeckiego.
Rzeźbiarz często spotykał się z dyrektorem Filharmonii Pomorskiej. I wizyty w szacownym gmachu nie ograniczały się jedynie do długich rozmów z Andrzejem Szwalbe. W FP Michał Kubiak, bydgoski artysta o wysokiej renomie ogólnokrajowej, miał swoje wystawy indywidualne rzeźby w roku 1992 i w roku 1998, podczas 36. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Jest też autorem portretów rzeźbiarskich m.in. Artura Rubinsteina, Jerzego Waldorfa, Stefana Kisielewskiego. W foyer Opery Nova znajduje się wykonane przez niego popiersie Felicji Krysiewiczowej,
Michał Kubiak 22 października 2014 r. w pałacu ostromeckim podzieli się ze słuchaczami swoimi wrażeniami ze spotkań z Andrzejem Szwalbem. Nie zabraknie z pewnością anegdot o długoletnim dyrektorze filharmonii, który umiał porywać ludzi do tworzenia rzeczy wielkich, postrzeganych jako niemożliwe.
Środowe kolokwium uatrakcyjni muzycznie minirecital pianisty Jacka Szczepańskiego, tegorocznego uczestnika Paderewski Piano Academy.
AK
 

STOWARZYSZENIE IM. ANDRZEJA SZWALBEGO "DZIEDZICTWO"

Copyright © 2013 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI